Zorganizuj swój czas

Centrum Kulturalno-Edukacyjne Światowego Geoparku UNESCO Łuk Mużakowa w Łęknicy, oferuje pakiety turystyczne czyli kompleksowe rozwiązania, otwarte na indywidualne potrzeby zamawiającego.

Możliwości łączenia usług w pakiety czy usługę kompleksową (całodniowa wizyta) jest naszą odpowiedzią na zapotrzebowanie i oczekiwanie odwiedzających. Oczywiście, zalety pakietów turystycznych mogą się różnić w zależności od konkretnej oferty i indywidualnych preferencji podróżnika.

Usługi łączone, często oferują specjalne rabaty i dodatkowe korzyści, takie jak darmowe bilety wstępu do atrakcji turystycznych czy zniżki na warsztaty lub posiłki. To z pewnością wpłynie korzystne dla budżetu odwiedzających.

W Centrum Kulturalno-Edukacyjnym w Łęknicy można skorzystać z warsztatów z zakresu produkcji ceramiki i obróbki szkła, a także obejrzeć wystawy
stałe i czasowe dotyczące przyrody oraz historii przemysłowej i kulturowej obszaru Światowego Geoparku UNESCO Łuk Mużakowa. W Punkcie Informacji Turystycznej uzyskasz doradztwo turystyczne oraz zaopatrzysz się w informatory, mapy i pamiątki promocyjne Światowego Geoparku UNESCO Łuk Mużakowa.

Na terenie centrum znajduje się również ogród edukacyjny, wyposażony w zestaw naukowy Hex, np. głuchy telefon, figury Lissajous oraz powietrzną armatę.
Pod tymi tajemniczymi nazwami kryją się urządzenia, które dzięki wykorzystaniu praw fizyki, pomogą uatrakcyjniać pobyt najmłodszym zwiedzającym. Dodatkową atrakcją w centrum jest realistyczna makieta na wzór korytarza kopalnianego w „Dawnej Kopalni Babina”.

W budynku Centrum jest możliwość najmu dwóch sal, w celu organizacji spotkań, prelekcji, konferencji i innych wydarzeń. Mała i duża sala wyposażone są w projektor i bezprzewodowy dostęp do internetu. W małej sali konferencyjnej limit osób wynosi 12, a w dużej wystawowej 50 osób.

Dostępne warsztaty ceramiczne i obróbki szkła, mają bezpośredni związek z przemysłem, który kiedyś dominował na terenie Łuku Mużakowa. Zajęcia prowadzone są przez wyszkolonych instruktorów.

Warsztaty z ceramiki

Ceramika jest nie tylko formą sztuki, ale również praktycznym medium. Na warsztatach ceramicznych można tworzyć naczynia, wazony, misy, filiżanki i wiele innych przedmiotów, które można używać na co dzień.

Warsztaty ceramiczne umożliwiają zdobycie nowych umiejętności związanych z ręcznym formowaniem gliny, technikami dekoracyjnymi, wypalaniem i szkliwieniem. To świetna okazja do nauki czegoś nowego i rozwijania się w tej dziedzinie.

Działania odbywają się w grupach, co tworzy okazję do nawiązywania nowych znajomości i współpracy z innymi uczestnikami. Można wymieniać się pomysłami, inspiracjami i doświadczeniami.

Prace wykonane w pracowni Centrum po wypaleniu w piecu są wysyłane pocztą kurierską do uczestników warsztatów.

Prace wykonane w pracowni Centrum po wypaleniu w piecu są wysyłane pocztą kurierską do uczestników warsztatów za dodatkową opłatą.

Fusing

Fusing szkła, znane również jako szkło łączone termicznie lub szkło fusingowe, to technika obróbki szkła, w której warstwy lub kawałki szkła są poddawane procesowi stopienia i łączenia w wysokiej temperaturze w celu utworzenia jednolitej płytki szklanej.

Proces fusingu polega na ułożeniu warstw szkła na specjalnym podłożu, zwanym podstawą lub formą, a następnie poddaniu go stopieniu w piecu szklarskim. Wysoka temperatura, zwykle między 700 a 900 stopni Celsiusza, powoduje, że warstwy szkła stopią się, łącząc się ze sobą. Proces ten może trwać od kilku godzin do kilku dni, w zależności od grubości i rozmiaru użytego szkła oraz efektu, jaki chce się osiągnąć.

Technika ta daje szerokie możliwości artystyczne, umożliwiając eksperymentowanie z kształtami, kolorami, teksturami i wzorami. Jest to technika popularna wśród artystów szklarzy, rękodzielników i hobbystów, którzy czerpią radość z tworzenia unikalnych i pięknych dzieł sztuki z wykorzystaniem szkła.
Prace wykonane w pracowni Centrum po wypaleniu w piecu są wysyłane pocztą kurierską do uczestników warsztatów.

Prace wykonane w pracowni Centrum po wypaleniu w piecu są wysyłane pocztą kurierską do uczestników warsztatów za dodatkową opłatą.

Malowanie na szkle

Malowanie na szkle to technika artystyczna polegająca na aplikowaniu farb lub barwników na powierzchnię szklaną w celu tworzenia obrazów, wzorów lub dekoracji. Istnieje wiele technik malowania na szkle, a każda z nich daje różne efekty i możliwości twórcze. Malowanie na szkle pozwala twórcą wyrazić swoją kreatywność, tworzyć unikalne i piękne dzieła sztuki oraz dekorować przedmioty szklane, takie jak wazony, misy, lustra, lampy czy imitować witraże. Jest to fascynująca technika, która oferuje wiele możliwości artystycznych i dekoracyjnych.

W pracowni Centrum stosujemy tradycyjne malowanie na szkle, które polega na ręcznym nanoszeniu profesjonalnych farb do malowania na szkle, na powierzchnię szklaną za pomocą pędzli. Po naniesieniu farby, obraz można dodatkowo udekorować konturówką, która w efekcie końcowym imituje łączenia przypominające witraż. Najczęściej stosowaną formą dekorowania szkła w naszej pracowni jest użycie płaskiej powierzchni szkła i drewnianej oprawy (ramy), tak aby efekt końcowy dzieła był elegancki i estetyczny.
Wykonane prace są gotowe do odbioru w dniu warsztatów.

Prelekcje

Dobrze zorganizowane konferencje lub prelekcje to znakomite narzędzia do dzielenia się wiedzą z innymi. Organizując je możemy zachęcać uczestników do pogłębiania zainteresowań, wspierając ich rozwój osobisty. Wybierając atrakcyjne tematy, zapraszając ekspertów z danej dziedziny jako prelegentów, chcemy inspirować, edukować i poszerzać wiedzę w wybranych obszarach.

Jeżeli masz własny pomysł na organizację konferencji lub prelekcji, zgłoś się do nas – z chęcią udostępnimy naszą przestrzeń!

Usługa przewodnicka

Korzystanie z usług przewodnika na terenie Łuku Mużakowa pozwala na pełne wykorzystanie potencjału tego unikalnego miejsca i zapewnia wyjątkowe doświadczenie. Dobry plan i założona tematyka zwiedzania, ma wiele zalet. Oto kilka z nich:

1. Ekspertyza i wiedza lokalna: Przewodnicy posiadają głęboką wiedzę na temat Łuku Mużakowa i jego historycznego, architektonicznego i kulturalnego znaczenia. Dzięki temu mogą dostarczyć cennych informacji, opowieści i faktów, które wzbogacają doświadczenie zwiedzania.

2. Odkrywanie ukrytych skarbów: Przewodnicy znają nie tylko główne atrakcje turystyczne, ale także mniej znane miejsca, które mogą przynieść niezapomniane wrażenia. Mogą zabrać Cię do ukrytych skarbów, takich jak urokliwe zakątki, których nie znajdziesz na mapie czy lokalne miejsca gastronomiczne.

3. Komfort i oszczędność czasu: Z przewodnikiem nie musisz martwić się o planowanie trasy, znalezienie drogi lub informacje na temat poszczególnych miejsc. Przewodnik zorganizuje trasę zwiedzania i będzie dbał o to, abyś mógł cieszyć się zwiedzaniem, skupiając się na atrakcjach.

4. Dodatkowe kontekstowe informacje: Przewodnik może dostarczyć kontekstu historycznego, kulturalnego i społecznego, który pomaga zrozumieć znaczenie i wpływ Łuku Mużakowa na region i krajobraz historyczny. To pomaga w lepszym zrozumieniu miejsc, które odwiedzasz.

5. Bezpieczeństwo i organizacja: Przewodnik dba o bezpieczeństwo grupy i zapewnia organizację w czasie zwiedzania. Ma wiedzę na temat ewentualnych zagrożeń, procedur bezpieczeństwa i pomoże Ci uniknąć potencjalnych problemów.

6. Indywidualne podejście: Przewodnik może dostosować zwiedzanie do Twoich zainteresowań i preferencji. Jeśli masz szczególne zainteresowania, pytania lub preferencje dotyczące zwiedzania, przewodnik może dostosować trasę i opowieści, aby jak najlepiej sprostać Twoim oczekiwaniom.

Centrum Kulturalno-Edukacyjne Światowego Geoparku UNESCO Łuk Mużakowa w Łęknicy jest dostosowane do obsługi osób niepełnosprawnych, dzięki zewnętrznemu podjazdowi oraz dwóm podnośnikom umożliwiającym przemieszczanie się pomiędzy piętrami. W budynku dostępna jest również toaleta dla niepełnosprawnych.

Do kogo usługa:

 • całe rodziny z dziećmi,
 • grupy zorganizowane,
 • uczniowie

Języki obce: j. angielski

Usługa dostępna: cały rok

Co wyróżnia usługę:

 • miejsce wypoczynku, integracji,
 • dodatkowa wiedza o Łuku
  Mużakowa (historia regionu oraz dawnego przemysłu,
 • aspekty przyrodnicze, geologiczne)

Centrum Kulturalno-Edukacyjne Światowego Geoparku UNESCO Łuk Mużakowa w Łęknicy

ul. Tadeusza Kościuszki 18
68-208 Łęknica
e-mail: info@umleknica.pl

GODZINY OTWARCIA

 • od kwietnia do października
  wtorek-niedziela:  od 9.00 do 17.00
 • od listopada do marca:
  poniedziałek-piątek: od 7.00 do 15.00

kwiecień 2024

PN
WT
ŚR
CZW
PT
SOB
NIE
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4
5
Events for 1st kwiecień
Brak wydarzeń
Events for 2nd kwiecień
Brak wydarzeń
Events for 3rd kwiecień
Brak wydarzeń
Events for 4th kwiecień
Brak wydarzeń
Events for 5th kwiecień
Brak wydarzeń
Events for 6th kwiecień
Brak wydarzeń
Events for 7th kwiecień
Brak wydarzeń
Events for 8th kwiecień
Brak wydarzeń
Events for 9th kwiecień
Brak wydarzeń
Events for 10th kwiecień
Brak wydarzeń
Events for 11th kwiecień
Brak wydarzeń
Events for 12th kwiecień
Brak wydarzeń
Events for 13th kwiecień
Brak wydarzeń
Events for 14th kwiecień
Brak wydarzeń
Events for 15th kwiecień
Brak wydarzeń
Events for 16th kwiecień
Brak wydarzeń
Events for 17th kwiecień
Brak wydarzeń
Events for 18th kwiecień
Brak wydarzeń
Events for 19th kwiecień
Brak wydarzeń
Events for 20th kwiecień
Brak wydarzeń
Events for 21st kwiecień
Brak wydarzeń
Events for 22nd kwiecień
Brak wydarzeń
Events for 23rd kwiecień
Brak wydarzeń
Events for 24th kwiecień
Brak wydarzeń
Events for 25th kwiecień
Brak wydarzeń
Events for 26th kwiecień
Brak wydarzeń
Events for 27th kwiecień
Brak wydarzeń
Events for 28th kwiecień
Brak wydarzeń
Events for 29th kwiecień
Brak wydarzeń
Events for 30th kwiecień
Brak wydarzeń
Skip to content