Trasa wokół kopalni odkrywkowej Weisswasser – Nochten,

Trasa wiedzie wokół kopalni odkrywkowej Weisswasser – Nochten, nad Jezioro Berwaldzkie (Bärwalder See), które jest pod względem powierzchni (13,6 km2) największym jeziorem Saksonii.
Trasa o zróżnicowanym poziomie trudności – umiarkowany wiatr może utrudnić przejazd na otwartej przestrzeni odkrywki – trasa wiedzie jednak głównie po równinach.

START Łęknica OKSIR – kierujemy się na Most Kolejowy – przekraczamy granicę – skręcamy w prawo na ścieżkę rowerową – dojeżdżamy do m. Krauschwitz – dalej ścieżką rowerową kierujemy się do m. Weisswasser.

Korzystajmy z dostępnych technologii i aplikacji – polecamy ściągnięcie aplikacji TRASEO i posługiwanie się nią, jako nawigacją. Jeśli nie chcemy ściągać aplikacji – dla osób zaawansowanych możemy polecić pobranie ścieżki gpx i załadowanie jej np. do mapy OSM lub nawigacji rowerowej. Najlepiej przygotować sobie nawigację dzień wcześniej 🙂

TRASY ROWEROWE DOLNYCH ŁUŻYC I MUŻAKOWA – są serią propozycji zwiedzania regionu okolic Łęknicy, Przewozu oraz Saksonii i Brandenburgii, zostały przemyślane, sprawdzone i przejechane wielokrotnie przez grupę Łęknica się kręci.

Skip to content