Trasa Łęknica – Halbendorf

Trasa wiedzie przez najciekawsze atrakcje okolic tzn. zaczynamy podróż obrzeżami Parku Mużakowskiego (UNESCO), przejeżdżając obok Nowego Zamku, następnie odwiedzamy Park Rodendronów w Kromlau, jezioro Halbendorf, gdzie możemy podziwiać ewolucje pływających na Wakeboardach lub sami spróbować sił, objeżdżamy jezioro Halbendorf, podróżujemy potem wzdłuż linii kopalni odkrywkowej (niesamowity krajobraz i przestrzeń), wracamy potem do Łęknicy obserwując ślady tradycji i zabudowań Łużyckich w Krauschwitz, a wcześniej w Trebendorf.
START Łęknica OKSIR – kierujemy się na Most Kolejowy na Nysie Łuż. – przekraczamy granicę. Korzystajmy z dostępnych technologii i aplikacji – polecamy ściągnięcie aplikacji TRASEO i posługiwanie się nią, jako nawigacją. Jeśli nie chcemy ściągać aplikacji – dla osób zaawansowanych możemy polecić pobranie ścieżki gpx i załadowanie jej np. do mapy OSMAND albo MAPSME lub nawigacji rowerowej. Najlepiej przygotować sobie nawigację dzień wcześniej 🙂

TRASY ROWEROWE DOLNYCH ŁUŻYC I MUŻAKOWA – są serią propozycji zwiedzania regionu okolic Łęknicy, Przewozu oraz Saksonii i Brandenburgii, zostały przemyślane, sprawdzone i przejechane wielokrotnie przez grupę Łęknica się kręci.

Skip to content