BROWAR „EDI”

BROWAR „EDI” jest to mały rodzinny browar – działający od 1998 roku , w ofercie mamy piwo niepasteryzowane warzone tradycyjną metodą.

Piwo Wschowskie jasne wpisane jest na Krajową Listę Produktów Tradycyjnych,posiada znak JAKOŚĆ TRADYCJA piwo wschowskie ciemne zdobyło I miejsce w konkursie Nasze Kulinarne Dziedzictwo , ponadto – Godło Złotej Jskółki , Brązowy medal na 40-to leciu Chmielaki Krasnystawskie ,Perłę na targach Polagra Smaki, Medal MTP 2012 ,  Nagrodę Publiczności na targach PIWOWARIA 2015, Złoty Medal Targów REGIONALIA ,oraz wiele innych wyróżnień.

Sekretem i podstawową zaletą Wschowskiego Piwa Tradycyjnego jest bardzo staranny dobór składników i tradycyjna receptura. W procesie produkcyjnym Tradycyjnego Piwa Wschowskiego Jasnego nie stosujemy żadnych sztucznych stabilizatorów, nie dogazowujemy naszego piwa, ma tyle CO2 ile sobie samo wytworzyło w czasie fermentacji. Jest to piwo niepasteryzowane bez konserwantów. Tradycyjnie warzone i leżakowane piwo jasne, najlepiej zachowuje swój smak, moc i aromat.

Produkcja w naszym browarze jest bardzo mała, bo około 300 hl rocznie, ale z przekonaniem można powiedzieć, że tak jak chleb najlepiej smakuje z małej piekarni, tak i piwo z małego browaru.

 Warzymy piwo dla smakoszy, dla ludzi , którzy doceniają to, co naturalne i naprawdę dobre.

 W ofercie mamy piwa jasne i ciemne , oraz piwa smakowe : Malinowe, Wiśniowe, Miodowe, Imbirowe, Migdałowe, Miętowe i Czekoladowe.

BROWAR „EDI”
Edward Wilk
Nowa Wieś 5e
67-400 Wschowa
tel. 65 5404408

Skip to content