top
logo
Odsłon : 2698358

Naszą witrynę przegląda teraz 53 gości 

leknica.pl qr-link

leknicaqrlink

Statystyka

logo2


Start Start Archwium
Apexim AB na pomoc potrzebującym PDF Drukuj Email
piątek, 18 października 2013 13:00
pomoc potrzebującym im a baranowskiego2
Apexim AB
 
Apexim AB na pomoc potrzebującym
Właściciel sieci stacji paliw, firma Apexim AB, założyła grupę organizacji pożytku publicznego, aby propagować ideę wspierania społeczności lokalnej zapoczątkowaną przez nieżyjącego założyciela firmy – Pana Adama Baranowskiego. 
 
„Pomoc potrzebującym im. Adama Baranowskiego” to założona przez Apexim AB Grupa Organizacji Pożytku Publicznego (Grupa OPP) podlegająca bezpośrednio Fundacji Sedeka. „Z moich wiadomości wynika, że jest to pierwsza jednostka tego typu w Zielonej Górze, a także całym województwie lubuskim. Cieszę się, że mamy możliwość przedstawić naszej społeczności ten nowy sposób prowadzenia działalności charytatywnej” – powiedział Sebastian Witecki, Dyrektor Zarządzający firmy Apexim AB i dodał: „„Pomoc potrzebującym im. Adama Baranowskiego” została powołana z inicjatywy Pani Karoliny Baranowskiej, aby uczcić pamięć jej ojca, założyciela i prezesa firmy Apexim AB, oraz kontynuować rozpoczęte przez niego działania wspierające społeczność lokalną. Grupa będzie pomagać przede wszystkim dzieciom, młodzieży i osobom dorosłym znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej, chorym oraz niepełnosprawnym”. Pomoc będą mogły otrzymać także gminy, instytucje publiczne oraz inicjatywy społeczności lokalnej z terenów, na których działalność prowadzi fundator Grupy, firma Apexim AB. 
 
Pierwszą osobą wspieraną przez „Pomoc potrzebującym im. Adama Baranowskiego” jest dwunastoletni Jakub Kramer z Radostowa koło Cedyni. W tym roku u chłopca wykryto złośliwy guz usytuowany w tylnej części czaszki. Po jego usunięciu Kuba został częściowy sparaliżowany, a co gorsza okazało się, że nowotwór jest obecny również w innych częściach organizmu. Chłopiec ma kłopoty z poruszaniem się, musi stosować restrykcyjną dietę, a jego organizm jest bardzo wrażliwy na otoczenie – wszelkie alergeny, bakterie i wirusy. Kuba jest na bieżąco leczony oraz rehabilitowany w SPSK nr 1 im. prof. T. Sokołowskiego PUM w Szczecinie. Grupa OPP „Pomoc potrzebującym im. Adama Baranowskiego” pomogła rodzicom zgłosić chłopca do Fundacji „Mam Marzenie” oraz przygotować i skompletować dokumenty wymagane przez Fundację Dzieciom „Zdążyć z pomocą”. Za pośrednictwem tych organizacji Apexim AB oraz inne przedsiębiorstwa będą mogły nie tylko zrealizować marzenia chłopca, którymi są m.in. posiadanie psa, spotkanie z Kubą Błaszczykowskim, czy zwiedzenie Wysp Kanaryjskich, ale także sfinansować rehabilitację chłopca, zakup lekarstw oraz wszelkich środków ułatwiających i wspomagających jego prawidłowe funkcjonowanie i leczenie. 
 
Grupy OPP powstały specjalnie dla osób i podmiotów, które nie mają statusu organizacji pożytku publicznego, a chcą realizować cele prospołeczne. Są podstawową jednostką organizacyjną Fundacji Sedeka, która udostępnia im subkonta nie pobierając z tego tytułu żadnych opłat. Po dokładnej weryfikacji dokumentów przedstawianych przez Grupy OPP Fundacja refunduje koszty związane z niesioną pomocą do wysokości środków znajdujących się na indywidualnych subkontach Grup. Aby założyć Grupę OPP wystarczy wejść na stronę http://sedeka.pl/grupy-opp/formularz-zgloszeniowy i wypełnić dokumenty. 
 
Jakub Kramer 2
Na zdjęciu od lewej: Martyna Różańska, kierownik Grupy OPP „Pomoc potrzebującym im. Adama Baranowskiego”, Jakub Kramer, Denis Kramer, Jakuba i mama – Marta Kramer. 
 
 Jakub Kramer
Na zdjęciu: Jakub Kramer 
 
Kontakt dla mediów:
Joanna Stankiewicz, Effective PR, tel.:22 822 07 52, e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.  
 
***
Apexim AB został założony przez Adama Baranowskiego w 1992 r. w Zielonej Górze. Na początku działalności firma zajmowała się importem oraz sprzedażą hurtową i detaliczną paliw płynnych. Dzięki zdobytemu doświadczeniu i umiejętności przewidywania zmian na polskim rynku paliw wraz ze ściśle określoną strategią rozwoju, Apexim AB w ciągu kilkunastu lat zbudował sieć 15 stacji paliw oraz własną bazę paliw w Mirostowicach Dolnych koło Żar. Obecnie firma prowadzi działalność polegającą na sprzedaży paliw oraz prowadzeniu sklepów detalicznych w ramach posiadanych stacji paliw, które są zlokalizowane przy zachodniej granicy Polski, w województwach: zachodniopomorskim, lubuskim i dolnośląskim. Oprócz obrotu detalicznego paliwem i działalności handlowej na stacjach paliw firma tworzy i utrzymuje obowiązkowe zapasy paliw na rzecz osób trzecich, a także świadczy usługi magazynowania i przeładunku paliw. Apexim AB od lat prowadzi działalność charytatywną wspierając indywidulane osoby potrzebujące, fundacje, organizacje, instytucje i jednostki administracji lokalnej. W 2013 r. firma założyła Grupę Organizacji Pożytku Publicznego „Pomoc potrzebującym im. Adama Baranowskiego” upamiętniającą założyciela i pierwszego prezesa. Więcej informacji dostępnych jest na stronie www.apexim-ab.pl 
 
 
 
Poprawiony: piątek, 18 października 2013 13:18
 

bottom
top

Nasze strony WWW

Nowości

Popularne

Archiwum


bottom