top
logo
Odsłon : 2699024

Naszą witrynę przegląda teraz 83 gości 

leknica.pl qr-link

leknicaqrlink

Statystyka

logo2


Start
Geoparki UNESCO ponownie na Światowych Targach Turystycznych w Berlinie ITB 2018 PDF Drukuj Email
środa, 21 lutego 2018 13:23

Geoparki UNESCO ponownie na Światowych Targach Turystycznych w Berlinie ITB 2018

Geoparki w Berlinie

Geoparki w Berlinie 2

Wraz z nowymi oznaczeniami Geoparków UNESCO, historia powstawania Ziemi coraz częściej bywa w centrum uwagi wśród społeczności. Miejsca światowego dziedzictwa UNESCO i rezerwaty biosfery UNESCO, od dawna znane są jako wybitne miejsca kulturowe lub regiony badające interakcję między człowiekiem a naturą. Minęło ponad czterdzieści lat, zanim Zgromadzenie Ogólne UNESCO uznało w listopadzie 2015 r. Geoparki UNESCO przyjmując tzw. Międzynarodowe programy w dziedzinie nauk o Ziemi i Geoparków (International Geoscience and Geopark Programme). Geoparki szczególnie związane są z historią ziemi, co często kończy się wręczeniem im tytułu UNESCO, które obecnie nadaje się miejscom światowego dziedzictwa, rezerwatom biosfery i geoparkom. Obok, dotychczas jedynego geoparku UNESCO w Polsce - Muskauer Faltenbogen / Łuk Mużakowa znajdującego się na terenie woj. lubuskiego, niemieckiej Saksonii oraz Brandenburgii, w Niemczech tytuł UNESCO posiadają także: Geopark TERRA.vita, Harz-Braunschweiger Land-Ostfalen, Bergstraße-Odenwald, Schwäbische Alb oraz Vulkaneifel.
Geoparki działają w obszarach edukacji ekologicznej, zarządzania krajobrazem, ochrony geologicznej i biotopów oraz rozwoju regionalnego. Wraz z tworzeniem i utrzymywaniem infrastruktury turystycznej oraz rozwojem ofert geoturystycznych są one ważnym elementem składowym regionalnego łańcucha usług turystycznych. W ramach współpracy geoparki UNESCO zaangażowane są w globalne cele zrównoważonego rozwoju. W sensie zrównoważonej przyszłości zajmują się lokalnie istotnymi kwestiami, a także stają przed globalnymi wyzwaniami społecznymi.
W salach wystawowych w berlińskiej Funkturm, w hali 4.1 Geoparki UNESCO zaprezentują się na stoisku nr 232. Oprócz informacji o niemieckich geoparkach warto również zapoznać się z międzynarodową ofertą geoparków znajdujących się na prawie wszystkich kontynentach.
Więcej informacji można uzyskać w biurze. Można to uzyskać dzwoniąc pod numer +49 (0) 35 600 36 87 13/14 lub przez e-mail na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Poprawiony: środa, 21 lutego 2018 13:41
 

bottom
top

Nasze strony WWW

Nowości

Popularne

Archiwum


bottom